Herkese selamlar,

Çok kez duyurduğumuz yeni yapılanmamız kapsamında, hem Kulübümüzün web masraflarını karşılama hem de üyelerimize yol gösterme adına sponsorluk anlaşmaları yürütmekteyiz. Bu kapsamda yaptığımız son anlaşma, portatif ürünleri ile çadır/kamplarda ısınma sağlayan ve aynı zamanda montajlı ürünleri ile hem teknelerde hem de karavanlarda sıklıkla kullanılan Dizel ısıtıcı yerli markası 
Dai Shava
 oldu.

Bu marka ürünlerine birebir sahip olmadım fakat, markayı ilk olarak, karavan sahibi ve kullanan bir abimizden duymuştum. Son zamlardan sonra biliyorsunuz tüm ithal ürünler fırladı. Bu yüzden mümkün olduğunca emsal olabilecek yerli ürünler arar olduk. Bir çoğumuz X baba sitesinden Çin'den getirtme taraftarı da olabilir ama bu sefer garanti işi ne olacak diye de düşünmeden edemiyorsunuz.

Yerli ürünler hem ithallere göre ucuz hem de parça tedariki daha kolay. Bu noktada yerli sermaye ve destekle kurulan Dai Shava marka ısıtıcılar bizim imdadımıza yetişiyor... Fiyatlar dediğim gibi ithallerine göre uygun. Sadece kullanım alanınızı M3 cinsinden belirleyip, modelinizi seçeceksiniz ve ısınacaksınız 🙂
 
Ben önümüzdeki yıl daha önce paylaştığım çadır konseptimi yaparsam, bu markayı tercih etmeyi planlıyordum. Portatif ürünleri benim çadırda ısınma ihtiyacımı karşılayacak. Hem de zaman ayarlı panelini istediğim gibi ayarlayıp, sabaha kadar sıcaklık elde edebilme imkanımda olacak.

Ürünleri hakkında kısaca bilgi vereyim:
S2  (2-4 M3 alanlar için.)
S3  (5-13 M3 alanlar için.)
S4  (14-20 M3 alanlar için.)
S5  (21-35 M3 alanlar için.)

SEYYAR MOBİL MODELLERİ:
S2 SEYYAR (2-4 M3 alanlar için.)
S3 SEYYAR  (5-13 M3 alanlar için.)
S4 SEYYAR (14-20 M3 alanlar için.)

Örneğin, 3.60 metre bir karavan alacaksınız, genişliği 1.95, yüksekliği de 1.90 olacak; toplamda 13 m3 lük S3 modeli sizin işinizi görüyor.

Ya da benim gibi, 2 metre genişliğinde 1 metre yüksekliğinde ve 1.90 uzunluğunda bir araç üstü çadır bakıyorsunuz diyelim: S2 modeli sizin için yeterli olacak.

Eğer aynı cihaz ile başka bir alanı (Başka bir çadırı vb.) ısıtmak isterseniz buna göre hesaplayıp, ürün tercih edebilirsiniz. 2'li boru ile hem kendi çadır/karavanınıza hem de başka bir çadıra sıcak hava gönderebilirsiniz.

Son olarak karavan sahiplerinin çoğunun araştırdığı ve fikir sorduğu bir konu olan sıcak su konusunda da Dai'nin bir ürünü var...

HAVA S05 su ısıtıcı modülü (6.5 Litre): Yapılan teste 4 kw S4 SHAVA cihaz kullanılmış. İlk ölçümü cihaz çalışmıyor iken su sıcaklığı 24 derece olarak ölçülmüş. Ve aşağıdaki değerler; cihazın çalışma süresinde ve Su ısıtıcısın içindeki suyun sıcaklığını ölçülerek bulunmuş:
20 dk - - - - 38 derece
40 dk - - - - 50 derece
60 dk - - - -55 derece
70 dk - - - - 58 derece
90 dk - - - - 61 derece

Bu ürün içinde firma kurulum hariç 750 TL gibi inanılmaz bir fiyatlama yapmış. (Dai Shava ısıtıcısı olan müşterileri için.) Yani sıcak su için elektriği ne yaparım diye düşünmeden, mevcut Dizel ısıtıcınız ile hem ortam ısıtmayı hem de su ısıtmasını sağlayabiliyorsunuz. Ve 3-4 metre arası bir karavanda bunların maliyeti de 5-6.000 TL yi geçmiyor. (Hem de sadece dizel tüketimi düşünüyorsunuz.)

Sonuç olarak, kampçılar ve karavancılar ve hatta tekne sahipleri için faydalı ürünler olarak Dai Shava'yı size tanıtmanın mutluluğunu yaşıyorum. Umarım yakın zamanda sahip olurum 🙂

Dai Shava - 0216 661 62 20- 0554 566 80 62